fb_img

   Враќање во рок од 15 денови

   Бесплатна достава за нарачки над 2490 денари

dostava   Испорака до 5 работни денови

McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 408212-001-259

McKinley GEENA WHITE/RED

9.590,00 ден.
Шифра на производ: 408212-001-259
 • 34
 • 36
 • 38
 • 40
v
 • За возрасни
 • Женски
 • Мултиколор
 • 100% Полиестер
 • Јакни
 • Скијање
 • McKinley

McKinley GEENA женска јакна за скијање

Полнење кое обезбедува удобност и топлина во зимските денови

Интегрирана капа

Предни џебови со патент

Џеб за ски карта на левиот ракав

Мембрана: Aquamax

Водоотпорен индекс: 5000 mm / m2 / 24h

Дишливост: 5000 g / m2 / 24h

PFC-free материјали

Материјал: 100% Полиестер

McKinley Geena женска јакна со модерен дизајн, Наменета е за скијање како и за други зимски активности во слободно време. Јакната има полнење кое овозможува максимална удобност и топлина во зимските денови. Поседува интегрирана капа која е украсена со вештачко крзно, странични џебови и се затвара со патент.

 

Можеби ќе ви се допаднат
L.DOWN
32.690,00 ден.
Colmar
31.890,00 ден.
SKI
33.990,00 ден.
ASPEN
28.090,00 ден.
Dakota
6.190,00 ден.
Dakota
6.190,00 ден.
Colmar
30.490,00 ден.
GISELA
8.090,00 ден.
McKinley
9.590,00 ден.
McKinley
13.590,00 ден.
McKinley
8.690,00 ден.
McKinley
8.690,00 ден.
WOMEN'S
5.190,00 ден.
30%
WOMEN'S
4.090,00 ден.
5.890,00 ден.
WOMEN'S
6.090,00 ден.
4F
4.990,00 ден.
4F
4.990,00 ден.
4F
5.490,00 ден.
4F
5.790,00 ден.
4F
5.790,00 ден.
4F
7.090,00 ден.
4F
7.090,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.