fb_img

   Враќање во рок од 15 денови

   Бесплатна достава за нарачки над 2490 денари

dostava   Испорака до 5 работни денови

McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 415908-91-254-57

McKinley HANN AOP/RED/BLACK

8.690,00 ден.
Шифра на производ: 415908-91-254-57
  • S
  • M
  • L
v
  • За возрасни
  • Машки
  • Мултиколор
  • 100% Полиестер
  • Јакни
  • Скијање
  • McKinley

McKinley Hann машка јакна за скијање и сноуборд

Изработена од квалитетен материјал кој брзо се суши и штити од влага

Интегрирана капа

Патент за вентилација

Џеб за ски карта на левиот ракав

Два предни џебови со патент

Интегрирана бариера која спречува продор на снег

Водоотпорен индекс:10 000 mm / m2 / 24h

Дишливост: 10 000 g / m2 / 24h

Материјал: 100% Полиестер

Hann јакната за скијање е топла и дишлива со високо ниво на водоотпорност. Совршен избор за модерен изглед и заштита од студеното време на стазите. Јакната има заштита во пределот на брадата, интегрирана капа, и бариера која штити од продор на снег и ладен воздух во внатрешноста.  

 

Можеби ќе ви се допаднат
M.
30.890,00 ден.
M.
17.390,00 ден.
MENS
36.190,00 ден.
MENS
31.090,00 ден.
Colmar
28.290,00 ден.
DIMITRI
6.190,00 ден.
DIMITRI
6.190,00 ден.
GABRIEL
8.690,00 ден.
GABRIEL
8.690,00 ден.
GIBSON
8.090,00 ден.
McKinley
9.290,00 ден.
GREG
9.290,00 ден.
GREG
9.290,00 ден.
MEN'S
5.490,00 ден.
MEN'S
5.490,00 ден.
MEN'S
5.690,00 ден.
MEN'S
5.690,00 ден.
MEN'S
5.690,00 ден.
MEN'S
7.390,00 ден.
MEN'S
7.390,00 ден.
MEN'S
7.390,00 ден.
4F
5.490,00 ден.
4F
5.790,00 ден.
4F
5.790,00 ден.
4F
5.790,00 ден.
4F
7.390,00 ден.
4F
7.390,00 ден.
4F
7.390,00 ден.
4F
7.390,00 ден.
4F
8.090,00 ден.
4F
10.490,00 ден.
4F
10.490,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.