fb_img

   Враќање во рок од 15 денови

   Бесплатна достава за нарачки над 2490 денари

dostava   Испорака до 5 работни денови

McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 415920-840-090

McKinley HALE OLIVE DARK/BEIGE

7.390,00 ден.
Шифра на производ: 415920-840-090
  • S
  • M
  • L
v
  • За возрасни
  • Машки
  • Мултиколор
  • 100% Полиестер
  • Јакни
  • Скијање
  • McKinley

McKinley HALE машка јакна за скијање и сноуборд

Изработена од двослоен материјал кој брзо се суши и спречува влага

Интегрирана капа

Водоотпорен патент

Надворешни џебови со патент

Џеб за ски карта на левиот ракав

Бариера која спречува продор на снег и ладен воздух во внатрешноста на јакната

Водоотпорен индекс: 10 000 mm / m2 / 24h

Дишливост: 10 000 g / m2 / 24h

Материјал: 100% Полиестер

McKinley HALE  е машка јакна за скијање и сноуборд. Изработена е од двослоен материјал кој брзо се суши и спречува влага. Јакната има интегрирана капа, четири џебови и се затвара со патент. Во внатрешноста на јакната има вградена бариера која спречува продор на снег

 

Можеби ќе ви се допаднат
M.
30.890,00 ден.
M.
17.390,00 ден.
MENS
36.190,00 ден.
MENS
31.090,00 ден.
Colmar
28.290,00 ден.
DIMITRI
6.190,00 ден.
DIMITRI
6.190,00 ден.
GABRIEL
8.690,00 ден.
GABRIEL
8.690,00 ден.
GIBSON
8.090,00 ден.
McKinley
9.290,00 ден.
GREG
9.290,00 ден.
GREG
9.290,00 ден.
McKinley
8.690,00 ден.
MEN'S
5.490,00 ден.
MEN'S
5.490,00 ден.
MEN'S
5.690,00 ден.
MEN'S
5.690,00 ден.
MEN'S
5.690,00 ден.
MEN'S
7.390,00 ден.
MEN'S
7.390,00 ден.
MEN'S
7.390,00 ден.
4F
5.490,00 ден.
4F
5.790,00 ден.
4F
5.790,00 ден.
4F
5.790,00 ден.
4F
7.390,00 ден.
4F
7.390,00 ден.
4F
7.390,00 ден.
4F
7.390,00 ден.
4F
8.090,00 ден.
4F
10.490,00 ден.
4F
10.490,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.