fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

50%
 415970-254-057

Mckinley HORTON RED/BLACK

2.790,00 ден. 5.590,00 ден.
или на 3 рати без камата по 930,00 ден. со
Шифра на производ: 415970-254-057
 • S
 • M
 • L
 • XL
 • XXL
v
 • За возрасни
 • Машки
 • Црна
 • 100% Полиестер
 • Јакни
 • Скијање
 • McKinley

Машката јакна за скијање Horton од Mckinley е прецизно изработена со напредни материјали, која ви гарантира да останете суви и удобни на патеките. Изработена е од двојно ламиниран материјал кој не само што брзо се суши и обезбедува удобност за време на скијањето. Содржи Aquabase мембрана, обезбедувајќи основна заштита од различни временски влијанија, осигурувајќи дека сте подготвени за непредвидливите зимски времиња. Вклучува качулка за дополнителна заштита, како и четири џебови кои нудат доволно простор за складирање на основните работи. Вградена е специјална бариера за да спречи навлегување на снег, која ја подобрува севкупната заштита.

 

Клучни карактеристики:

 

-Двоен ламиниран материјал

-Aquabase мембрана

-Качулка и четири џебови

-Бариера за спречување снег

-Водоотпорна технологија

-Водоотпорен рејтинг: 3.000 mm

Можеби ќе ви се допаднат
20%
Colmar
37.090,00 ден.
46.390,00 ден.
19%
Colmar
28.190,00 ден.
35.190,00 ден.
20%
Colmar
29.590,00 ден.
36.990,00 ден.
20%
Colmar
29.590,00 ден.
36.990,00 ден.
19%
Colmar
26.090,00 ден.
32.590,00 ден.
19%
Colmar
26.090,00 ден.
32.590,00 ден.
19%
McKinley
6.190,00 ден.
7.690,00 ден.
19%
Mckinley
6.190,00 ден.
7.690,00 ден.
19%
Mckinley
6.190,00 ден.
7.690,00 ден.
50%
Mckinley
3.390,00 ден.
6.790,00 ден.
20%
Campagnolo
11.390,00 ден.
14.290,00 ден.
50%
Mckinley
7.090,00 ден.
14.290,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.