fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

51%
 416510-915-840

Mckinley HENRI AOP/OLIVE

2.590,00 ден. 5.290,00 ден.
или на 3 рати без камата по 863,00 ден. со
Шифра на производ: 416510-915-840
 • 116
 • 128
 • 140
 • 152
 • 164
 • 176
v
 • За тинејџери (од 8-16 год.)
 • Машки
 • Зелена
 • 100% Полиамид
 • Јакни
 • Скијање
 • McKinley

Henry детската јакна од McKinley е наменска јакна за деца за скијање и сноуборд. Изработена е од двоен материјал, кој нуди брзо сушење и ефективна апсорпција на влага. Мембраната Aquabase обезбедува заштита од различни временски услови. Водоотпорниот материјал гарантира дека производот останува сув во одредениот период. Изградбата на качулката е погодна за деца придржувајќи се до стандардите на ЕУ за безбедност на децата. Safety for kids е посебен стандарт кој забранува опасни компоненти. Дополнително јакната е опремена со рефлектирачки елементи за подобрување на безбедноста.

 

Клучни карактеристики:

 

-Специјално изработена за деца

-Двослоен материјал

-Aquabase технологија

-Стандарт за безбедност за деца

-Водоотпорен рејтинг: 5.000 mm

-Вентилација: 5.000 g/m2/24h

 

Можеби ќе ви се допаднат
50%
McKinley
2.790,00 ден.
5.590,00 ден.
50%
Mckinley
3.090,00 ден.
6.190,00 ден.
19%
Mckinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
19%
Mckinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
50%
McKinley
2.790,00 ден.
5.590,00 ден.
20%
McKinley
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
20%
Mckinley
3.990,00 ден.
4.990,00 ден.
20%
McKinley
5.390,00 ден.
6.790,00 ден.
20%
McKinley
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
50%
Mckinley
2.490,00 ден.
4.990,00 ден.
20%
McKinley
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
20%
McKinley
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.