fb_img

   Враќање во рок од 15 денови

   Бесплатна достава за нарачки над 2990 денари

dostava   Испорака до 5 работни денови

Firefly
i

Улици, паркови, плажи, патеки ... Нема ограничувања за вас.  Опремата, обувките и облеката на Firefly ќе ве привлечат со нивниот модерен дизајн, леснотија и различни бои. Firefly рефлектира младешки дух, разиграност и креативна инспирација. Брендот е достапен исклучиво во продавниците на Интерспорт.

Затвори

 418394

Firefly SUP I500 III BLUE DARK/ORANGE/GR

49.590,00 ден.
Шифра на производ: 418394
  • Една големина
    UNIV.
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Мултиколор
  • ПВЦ
  • СУП Даска
  • За Лето
  • Firefly

Firefly iSUP 500 III

 

Firefly iSUP 500 е СУП даска на надувување која е изработена од двослојна PVC конструкција и е одлична за летни авантури. Повеќенаменска СУП даска која е наменета за поискусни корисници, кои се сигурни при веслањето. Се одликува со одлична стабилност, и е наменета за подолго веслање, бидејќи може да се користи и како touring даска. Сетот вклучува и двосмерна пумпа, троделно весло од фиберглас, сигурносен кабел, комплет за поправка и ранец за транспорт.

Спецификација:

Максимална дозволена тежина на корисник: 130kg

Димензии: 350 x 84 x 15

Максимален притисок: 15 psi

Волумен: 339 l

Тежина: 16,5 kg

 

Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.