fb_img

   Враќање во рок од 15 денови

   Бесплатна достава за нарачки над 2990 денари

dostava   Испорака до 5 работни денови

Firefly
i

Улици, паркови, плажи, патеки ... Нема ограничувања за вас.  Опремата, обувките и облеката на Firefly ќе ве привлечат со нивниот модерен дизајн, леснотија и различни бои. Firefly рефлектира младешки дух, разиграност и креативна инспирација. Брендот е достапен исклучиво во продавниците на Интерспорт.

Затвори

 419242

Firefly SUP I300 COM I WOOD/BROWN DARK/G

40.290,00 ден.
Шифра на производ: 419242
  • Една големина
    UNIV.
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Мултиколор
  • ПВЦ
  • СУП Даска
  • За Лето
  • Firefly

Firefly iSUP 300 COM I

 

Firefly iSUP 300 е СУП даска на надувување која е изработена од двослојна PVC конструкција и е одлична за летни авантури. Екстремно компактна и одлична за почетници, бидејќи се одликува со стабилност во текот на веслањето. Благодарение на поголемата носивост (120kg) во однос на iSUP 200 III, на полесните корисници им овозможува поголемо оптеретување при веслањето. Сетот вклучува и двосмерна пумпа, алуминиумско весло, сигурносен кабел, комплет за поправка и ранец за транспорт.

Спецификација:

Максимална дозволена тежина на корисник: 120kg

Димензии: 305 x 81 x 15

Максимален притисок: 15 psi

Волумен: 292 l

Тежина: 13 kg

 

Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.