fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

29%
 420306-519-840

Mckinley IMANI T NAVY/OLIVE

3.390,00 ден. 4.790,00 ден.
или на 3 рати без камата по 1.130,00 ден. со
Шифра на производ: 420306-519-840
 • 116
 • 122
 • 128
 • 140
v
 • За тинејџери (од 8-16 год.)
 • Машки
 • Мултиколор
 • 100% Полиестер
 • Јакни
 • Скијање
 • McKinley

Детската јакна за скијање McKinley Imani Tсе одликува со модерен дизајн изработена е од 2слоен ламинатен материјал кој дава голема топлина и удобност. Aquamax мембраната дава добра заштита од временските влијанија.Сите шевови се залепени со лента за дополителна заштита. Fellex изолацијата овозможува топлина и удобност во ладните денови. Јакната  е опремена со капа, патент и фиксно затворање кое спречува влегување на снег. Исто така може да се пофали со рефлектирачки детали..

 

Клучни карактеристики:

 

- Модерен дизајн

- 2-слоен ламинатен материјал кој дава голема удобност и топлина

- Опремена е со патент и џебови

- Фиксно затварање кое спречува влегување на снег

- Воден индекс: 10.000 mm

- Вентилација: 10.000 g/m2/24h

 

Можеби ќе ви се допаднат
50%
McKinley
2.790,00 ден.
5.590,00 ден.
50%
Mckinley
3.090,00 ден.
6.190,00 ден.
19%
Mckinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
19%
Mckinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
50%
McKinley
2.790,00 ден.
5.590,00 ден.
20%
McKinley
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
20%
Mckinley
3.990,00 ден.
4.990,00 ден.
20%
McKinley
5.390,00 ден.
6.790,00 ден.
20%
McKinley
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
50%
Mckinley
2.490,00 ден.
4.990,00 ден.
20%
McKinley
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
20%
McKinley
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.