fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 421312

Mckinley CAMP 200 I BLUE DARK/BLUE RO

1.590,00 ден.
или на 3 рати без камата по 530,00 ден. со
Шифра на производ: 421312
  • Една големина
    UNIV.
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Сина
  • Алуминиум Синтетика
  • Кампинг столица
  • Кампување
  • McKinley

Столот за кампување 200 I на McKinley е извонредно корисен и лесен. Се карактеризира со мала тежина и едноставна за ракување и склопување.Има потпирач за рацете и држач за шише.Има и посебна торба за да се склопи и за полесно носење.

 

Клучни карактеристики:

 

- Стол за кампување

- Се одликува со мала тежина и лесна за склопување

- Има потпирач за рацете и држач на шише

- Вклучена е посебна торбаза носење

- Има челичен рам

- Носивост: 100 kg

- Димензии: 53 x 45,5 x 93 cm

- Тежина: 2,6 kg

 

Можеби ќе ви се допаднат
1.990,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.