fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

20%
 424858-300-340

Mckinley EVE RED WINE/ROSE

8.390,00 ден. 10.490,00 ден.
или на 3 рати без камата по 2.797,00 ден. со
Шифра на производ: 424858-300-340
 • XS
  34
 • S
  36
 • S/M
  38
 • M
  40
v
 • За возрасни
 • Женски
 • Розева
 • 100% Полиестер
 • Јакни
 • Скијање
 • McKinley

Женската јакна EVE, од Mckinley, е првично дизајнирана за сноубордери. Истата е беспрекорно изработена, нудејќи совршен спој на стил и перформанси. Нејзиниот функционален дизајн обезбедува оптимални перформанси во студените и снежни услови. Оваа водоотпорна јакна обезбедува сигурна заштита од елементите. Лесната облога THINSULATE™ постигнува рамнотежа помеѓу изолацијата и вентилацијата, одржувајќи ве топли, без да се загрози вентилацијата. Стратешки поставените патенти за вентилација го подобруваат протокот на воздух, придонесувајќи за добро регулирана температура во внатрешноста на јакната. Истата содржи отстранлива качулка за поголема заштита од надворешните влијанија. Дупките на ракавите за палците и повеќекратните џебови придонесуваат за функционалноста на јакната. Aquamax технологијата обезбедува исклучителна водоотпороност.

 

Клучни карактеристики:

 

-Високо ниво на водоотпороност и ветроотпорност

-THINSULATE™ облога

-Стратешки поставени патенти за вентилација

-Отстранлива качулка

-Функционални детали

-Aquamax технологија

-Водоотпорен рејтинг: 10,000 mm 

Можеби ќе ви се допаднат
20%
Campagnolo
11.390,00 ден.
14.290,00 ден.
19%
Campagnolo
12.490,00 ден.
15.590,00 ден.
19%
Campagnolo
12.490,00 ден.
15.590,00 ден.
19%
McKinley
6.990,00 ден.
8.690,00 ден.
20%
McKinley
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
50%
Mckinley
3.390,00 ден.
6.790,00 ден.
20%
Mckinley
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
50%
McKinley
4.790,00 ден.
9.590,00 ден.
50%
McKinley
4.790,00 ден.
9.590,00 ден.
20%
McKinley
12.390,00 ден.
15.490,00 ден.
19%
McKinley
6.490,00 ден.
8.090,00 ден.
50%
Mckinley
3.090,00 ден.
6.190,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.