fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

29%
 424862-783-057

Mckinley EVEN AOP/GREEN DARK/BLA

5.190,00 ден. 7.390,00 ден.
или на 3 рати без камата по 1.730,00 ден. со
Шифра на производ: 424862-783-057
 • 116
 • 128
 • 140
 • 164
 • 176
v
 • За тинејџери (од 8-16 год.)
 • Машки
 • Мултиколор
 • 100% Полиестер
 • Јакни
 • Скијање
 • McKinley

McKinley Even е детска јакна погодна за сноуборд, скијање и други рекреативни активности. Изработена е од двослоен водоотпорен и синтетички материјал кој дише, кој обезбедува заштита од временските влијанија. Јакната има  прилагодлива качулка и има четири надворешни и два внатрешни џебови. Опремена е и со заштита од навлегување на снег и патенти за вентилација. Се затвора со висококвалитетен водоотпорен патент. Ракавите имаат и внатрешна манжетна со отвор за палецот за дополнителна удобност.

 

Клучни карактеристики:

 

- детска јакна погодна за сноуборд, скијање и други рекреативни активности

- изработена од материјал кој дише и отфрла вода

- водоотпорен индес: 10.000 mm

- дишливост: 10.000 g/m2/24h

- материјал: 100% полиестер

 

Можеби ќе ви се допаднат
50%
McKinley
2.790,00 ден.
5.590,00 ден.
50%
Mckinley
3.090,00 ден.
6.190,00 ден.
19%
Mckinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
19%
Mckinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
50%
McKinley
2.790,00 ден.
5.590,00 ден.
20%
McKinley
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
20%
Mckinley
3.990,00 ден.
4.990,00 ден.
20%
McKinley
5.390,00 ден.
6.790,00 ден.
20%
McKinley
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
50%
Mckinley
2.490,00 ден.
4.990,00 ден.
20%
McKinley
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
20%
McKinley
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.