fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

20%
 424992-340

Mckinley ACOSTA ROSE

3.990,00 ден. 4.990,00 ден.
или на 3 рати без камата по 1.330,00 ден. со
Шифра на производ: 424992-340
 • 140
 • 152
 • 164
 • 176
v
 • За тинејџери (од 8-16 год.)
 • Женски
 • Розева
 • 100% Полиестер
 • Јакни
 • Скијање
 • McKinley

McKinley Acosta планинарска јакна за девојки која е погодна за многу слободни активности. Изработенa е од двослоен водоотпорен и синтетички материјал што дише, кој помага во заштитата од непријатни временски услови. Јакната е обложена и ватирана. Има прилагодлива качулка и три практични џебови. Има патент по целосната должина. Рефлексивните детали овозможуваат подобра видливост. Јакната има високи технички индекси кои помагаат да се задржи топлината.

Клучни карактеристики:

 

- водоотпорна

- прилагодливи манжетни

- водоотпорен индекс: 10.000 mm

- дишливост: 10.000 g/24 h

- 2-слојна ламинација

- целосен патент со заштитно платно

- рефлектирачки детали

- 3 џебови, вклчувајќи еден на градите

- фиксна качулка

- материјал: 100% полиестер

 

Можеби ќе ви се допаднат
20%
Mckinley
3.990,00 ден.
4.990,00 ден.
30%
Mckinley
3.490,00 ден.
4.990,00 ден.
20%
McKinley
5.390,00 ден.
6.790,00 ден.
50%
McKinley
3.090,00 ден.
6.190,00 ден.
39%
Mckinley
2.890,00 ден.
4.790,00 ден.
50%
Mckinley
4.890,00 ден.
9.790,00 ден.
19%
Color
4.490,00 ден.
5.590,00 ден.
20%
Color
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
20%
Color
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
19%
Color
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
20%
4F
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
20%
4F
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.