fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

30%
 425210-057-703

Mckinley DAVID BLACK/GREEN/OLIVE

4.890,00 ден. 6.990,00 ден.
или на 3 рати без камата по 1.630,00 ден. со
Шифра на производ: 425210-057-703
 • 116
 • 128
 • 140
 • 152
 • 176
v
 • За тинејџери (од 8-16 год.)
 • Машки
 • Зелена
 • 100% Полиестер
 • Јакни
 • Скијање
 • McKinley

Топла и прозрачна јакна за скијање за јуниори со целосно прилагодлив крој. Блоковите со контрастни бои даваат модерен изглед  и ќе овозможат да се истакнете на скијачките терени. Целосно прилагодливиот крој обезбедува удобност во текот на активностите и целосна заштита од ветар и влага. Благодарение на мембраната, јакната е целосно водоотпорна и прозрачна. Многуте џебови олеснуваат чување ситници и овозможуваат топлина на рацете.

 

Клучни карактеристики:

 

- Јакна за скијање за момчиња

- 4 надворешни и 1 внатрешен џеб

- Подесувачки манжетни и раб

- Внатрешни еластични манжетни

- Прилагодлива  капа, скриена во јаката

- Мембрана: Aquamax 2L

- Воден индекс: 10,000mm

- Внтилациа: 10,000 g/24h

 

Можеби ќе ви се допаднат
50%
McKinley
2.790,00 ден.
5.590,00 ден.
50%
Mckinley
3.090,00 ден.
6.190,00 ден.
19%
Mckinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
19%
Mckinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
50%
McKinley
2.790,00 ден.
5.590,00 ден.
20%
McKinley
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
20%
Mckinley
3.990,00 ден.
4.990,00 ден.
20%
McKinley
5.390,00 ден.
6.790,00 ден.
20%
McKinley
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
50%
Mckinley
2.490,00 ден.
4.990,00 ден.
20%
McKinley
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
20%
McKinley
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.