fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

20%
 425326-840-057

Mckinley DENNIS OLIVE/BLACK/GREEN

9.890,00 ден. 12.390,00 ден.
или на 3 рати без камата по 3.297,00 ден. со
Шифра на производ: 425326-840-057
  • S
  • M
v
  • За возрасни
  • Машки
  • Мултиколор
  • 100% Полиестер
  • Јакни
  • Скијање
  • McKinley

Машката јакна за скијање Dennis од Mckinley е исклучителен избор за снежни активности, кој комбинира современ дизајн со напредни материјали за да обезбеди неспоредлива удобност и топлина. Оваа јакна е изработена од двослоен, водоотпорен материјал што обезбедува вентилација и нуди супериорна заштита од елементите и оптимална удобност. Содржи интегрирана качулка, која обезбедува дополнителна заштита, како и четири надворешни џебови и два внатрешни, кои нудат практично и безбедно складирање. Јакната е засилена со внатрешна заштита од снег, што ве држи суви и удобни во снежни услови. Стратешки поставените отвори за вентилација под пазувите, обезбедуваат ефикасна вентилација при интензивни активности.

 

Клучни карактеристики:

 

-Двослоен водоотпорен материјал

-Прилагодлива качулка

-Четири надворешни и два внатрешни џебови

-Внатрешна заштита од снег

-Отвори за вентилација

-Водоотпорен рејтинг: 10,000 mm

-Вентилација: 10,000 mm

 

Можеби ќе ви се допаднат
20%
Colmar
37.090,00 ден.
46.390,00 ден.
19%
Colmar
28.190,00 ден.
35.190,00 ден.
20%
Colmar
29.590,00 ден.
36.990,00 ден.
20%
Colmar
29.590,00 ден.
36.990,00 ден.
19%
Colmar
26.090,00 ден.
32.590,00 ден.
19%
Colmar
26.090,00 ден.
32.590,00 ден.
19%
McKinley
6.190,00 ден.
7.690,00 ден.
19%
Mckinley
6.190,00 ден.
7.690,00 ден.
19%
Mckinley
6.190,00 ден.
7.690,00 ден.
50%
Mckinley
3.390,00 ден.
6.790,00 ден.
20%
Campagnolo
11.390,00 ден.
14.290,00 ден.
50%
Mckinley
7.090,00 ден.
14.290,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.