fb_img
19%
 BH0890

Bolle MIGHT VISOR TITANIUM RED MATTE

8.990,00 ден. 11.190,00 ден.
Шифра на производ: BH0890
  • M 5559
  • L 5962
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Црна
  • /
  • Кациги за скијање
  • Скијање
  • Bolle

Bolle Might Visor

Кацига за скијање

Bolle Might Visor е најновата кацига во асортиманот на Bolle. Таа е нова, подобрена верзија на Premium моделот, која го овозможува истото ниво на заштита. Кацигата располага со голем Might визор, категорија 2, за променливи временски услови, кој овозможува одлична видливост на снег. Кацигата има цврста ABS конструкција со интегрирани вентилациони канали низ целата површина кои овозможуваат проток на воздух во внатрешноста. Кацигата е лесно прилагодлива според обликот и големината на главата, благодарение на Click-to-Fit системот за подесување. Во внатрешниот дел кацигата има мека и пријатна, антиалергиска постава.

Големини: M (55-59 cm) , L (59-62 cm)

Тежина: 590 g

 

Можеби ќе ви се допаднат
20%
Poc
7.390,00 ден.
9.290,00 ден.
20%
Poc
7.390,00 ден.
9.290,00 ден.
20%
Poc
7.390,00 ден.
9.290,00 ден.
20%
Poc
9.890,00 ден.
12.390,00 ден.
20%
Bolle
5.390,00 ден.
6.790,00 ден.
20%
Bolle
5.390,00 ден.
6.790,00 ден.
20%
Bolle
5.390,00 ден.
6.790,00 ден.
19%
Bolle
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
19%
Bolle
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.