fb_img
Salomon
i

Брендот Саломон потекнува од француските Алпи, основан во1947 година. Саломон е создаден со цел да ги помести границите на планинските спортови преку создавање на иновативна опрема што им овозможува на луѓето да спортуваат, да напредуваат и да се натпреваруваат во избрани спортови во природа. Компанијата произведува и продава опрема за зимски спортови и планинарење, опрема и облека за планинско трчање, дизајнирани специјално за сите овие дисциплини. Производите се развиваат и тестираат во посебен центар за дизајн во Анеси, Франција, каде што инжинерите, дизајнерите и спортистите работат заедно за да создадат иновативни решенија кои постојано го подобруваат искуството на отворено за оние кои спортуваат во природа.

Затвори

 L40989200

Salomon XA PRO 3D v8 GTX Ebony/Caramel Caf

10.490,00 ден.
Шифра на производ: L40989200
 • 41⅓
  7.5
 • 42
  8
 • 42⅔
  8.5
 • 43⅓
  9
 • 44
  9.5
 • 44⅔
  10
 • 45⅓
  10.5
v
 • За возрасни
 • Машки
 • Мултиколор
 • Лице: Полиестер Постава: Полиестер Ѓон: Гума
 • Патики-ниски
 • Планински Спортови
 • Salomon

Salomon XA Pro 3D V8 GTX

 

Машки патики за трчање

 

Salomon XA Pro 3D V8 GTX се едни од најфункционалните патики за трчање на пазарот, кои се значително полесни и поефикасни од предходниот модел. Располагаат со технологии кој обезбедуваат издржливост, стабилност и заштита при трчање и пешачење по нерамни терени. Овој модел се одликува со Contagrip ѓон кој нуди оптимално прилагодување на теренот и 3D Advanced Chassis технологија која обезбедува одлична поддршка бидејќи ги одржува стапалата одморени и заштитени. За разлика од другите модели, станичниот дел од патиките е малку проширен, за да се зголеми стабилноста и сигурноста во текот на трчањето. Овој модел на Salomon се одликува и со Energy Cell технологија која го намалува притисокот на стапалата, Ortholite антибактериска влошка и SensiFit технологијата обезбедува совршено прилагодување од средниот ѓон до системот за врзување и спречува поместување на стапалото во внатрешноста на чевлите. Дополнително во патиките е имплементирана GORE-TEX водоотпорна мембрана која се грижи стапалата да останат суви во сите временски услови и Quicklace систем за брзо и лесно врзување.

Пад пета-прсти: 11 mm

Тежина: 370 g

 

Можеби ќе ви се допаднат
18%
McKinley
2.990,00 ден.
3.690,00 ден.
18%
Mckinley
2.990,00 ден.
3.690,00 ден.
18%
McKinley
2.990,00 ден.
3.690,00 ден.
20%
Energetics
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
19%
Mckinley
4.490,00 ден.
5.590,00 ден.
5.190,00 ден.
7.390,00 ден.
7.390,00 ден.
9.290,00 ден.
7.390,00 ден.
9.290,00 ден.
20%
Salomon
5.390,00 ден.
6.790,00 ден.
29%
SHOES
5.690,00 ден.
8.090,00 ден.
19%
Regatta
4.190,00 ден.
5.190,00 ден.
20%
Regatta
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.