fb_img
Salomon
i

Брендот Саломон потекнува од француските Алпи, основан во1947 година. Саломон е создаден со цел да ги помести границите на планинските спортови преку создавање на иновативна опрема што им овозможува на луѓето да спортуваат, да напредуваат и да се натпреваруваат во избрани спортови во природа. Компанијата произведува и продава опрема за зимски спортови и планинарење, опрема и облека за планинско трчање, дизајнирани специјално за сите овие дисциплини. Производите се развиваат и тестираат во посебен центар за дизајн во Анеси, Франција, каде што инжинерите, дизајнерите и спортистите работат заедно за да создадат иновативни решенија кои постојано го подобруваат искуството на отворено за оние кои спортуваат во природа.

Затвори

 L41292600

SHOES QUEST 4 GTX Magnet/Black/Quarry

12.390,00 ден.
Шифра на производ: L41292600
 • 41⅓
  7.5
 • 44
  9.5
 • 44⅔
  10
 • 45⅓
  10.5
 • 46
  11
v
 • За возрасни
 • Машки
 • Црна
 • Лице: Кожа, Синтетика Постава: Текстил Ѓон: Гума
 • Чизми
 • Планински Спортови
 • Salomon

Salomon Quest 4 GTX

Машки чевли за планинарење кои нудат максимална удобност

Гумирани во пределот на прстите за дополнителна заштита

Одлично прилагодување и ублажување на секој чекор

Мека и дишлива постава за максимална удобност

Мембрана : GORE-TEX

Тежина: 655g (UK 8.5)

Пад пета – прсти: 12mm

Систем на врзување: Стандарден

Salomon Quest 4 GTX се квалитетни, лесни, издржливи и водоотпорни машки чевли, наменети за разновидни планински авантури. За самоуверено чекорење се грижи Advanced Chassis конструкцијата која нуди стабилност и заштита на различни терени. Располагаат со Contagrip ѓон за прилагодување на меки и тврди терени и Gore-Tex водоотпорна и дишлива мембрана како заштита од неповолни временски услови. Технологијата SensiFit овозможува потполно прилагодување на чевлите и спречува движење на стапалото во внатрешноста. За максимална удобност на тешки терени е имплементирана EnergyCell технологијата во средишниот дел на ѓонот и Ortholite влошка за намалување на притисокот врз стапалата.

 

Можеби ќе ви се допаднат
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.