fb_img
Salomon
i

Брендот Саломон потекнува од француските Алпи, основан во1947 година. Саломон е создаден со цел да ги помести границите на планинските спортови преку создавање на иновативна опрема што им овозможува на луѓето да спортуваат, да напредуваат и да се натпреваруваат во избрани спортови во природа. Компанијата произведува и продава опрема за зимски спортови и планинарење, опрема и облека за планинско трчање, дизајнирани специјално за сите овие дисциплини. Производите се развиваат и тестираат во посебен центар за дизајн во Анеси, Франција, каде што инжинерите, дизајнерите и спортистите работат заедно за да создадат иновативни решенија кои постојано го подобруваат искуството на отворено за оние кои спортуваат во природа.

Затвори

 L41450400

Salomon SUPERCROSS 3 Ebony/Lu

6.790,00 ден.
Шифра на производ: L41450400
 • 41⅓
  7.5
 • 42
  8
 • 42⅔
  8.5
 • 43⅓
  9
 • 44⅔
  10
v
 • За возрасни
 • Машки
 • Сива
 • Постава: Полиестер Ѓон: Гума
 • Патики-ниски
 • Планински Спортови
 • Salomon

Salomon SUPERCROSS 3

 

Машки патики за планинско трчање

 

Salomon Supercross 3  се одлични машки патики наменети за трчање на предизвикувачки патеки. Овој модел е дизајниран како комбинација од трите главни компоненти: заштита, издржливост и поддршка. Сите спортисти кои тренираат во различни услови, од бетонски улици до планински патеки, ќе ја ценат функционалноста на овој модел. Агресивен ѓон CONTAGRIP нуди исклучителна стабилност и ви овозможува да се соочите со сите предизвици при трчањето! Оваа гумена формула со стратешки поставени крампони го одржува стапалото стабилно на лизгави и влажни патеки. Крампоните се распределени така да спречат задржување на кал и вода на ѓонот. EnergyCell среден ѓон кој е направен од голема количина EVA пена овозможува максимална удобност. Внатрешна Ortholite влошка како дополнителна поддршка за стапалото која истовремено делува антибактериски и спречува непријатна миризба. Патиките се одликуваат со SensiFit технологија за одлично прилагодување на формата на стапалото, овозможува дополнителна стабилност и оптимизиран пренос на енергија.

Стандарден фит

Систем за брзо врзување (Quicklace)

Contagrip ѓон

Ortholite антибактериска влошка

Пад пета-прсти: 10 mm

Тежина: 305 g (UK 8.5)

 

Можеби ќе ви се допаднат
18%
McKinley
2.990,00 ден.
3.690,00 ден.
18%
Mckinley
2.990,00 ден.
3.690,00 ден.
18%
McKinley
2.990,00 ден.
3.690,00 ден.
20%
Energetics
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
19%
Mckinley
4.490,00 ден.
5.590,00 ден.
5.190,00 ден.
7.390,00 ден.
7.390,00 ден.
9.290,00 ден.
7.390,00 ден.
9.290,00 ден.
20%
Salomon
5.390,00 ден.
6.790,00 ден.
29%
SHOES
5.690,00 ден.
8.090,00 ден.
19%
Regatta
4.190,00 ден.
5.190,00 ден.
20%
Regatta
4.190,00 ден.
5.290,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.