fb_img
Salomon
i

Брендот Саломон потекнува од француските Алпи, основан во1947 година. Саломон е создаден со цел да ги помести границите на планинските спортови преку создавање на иновативна опрема што им овозможува на луѓето да спортуваат, да напредуваат и да се натпреваруваат во избрани спортови во природа. Компанијата произведува и продава опрема за зимски спортови и планинарење, опрема и облека за планинско трчање, дизајнирани специјално за сите овие дисциплини. Производите се развиваат и тестираат во посебен центар за дизајн во Анеси, Франција, каде што инжинерите, дизајнерите и спортистите работат заедно за да создадат иновативни решенија кои постојано го подобруваат искуството на отворено за оние кои спортуваат во природа.

Затвори

 L41457100

Salomon QUEST ELEMENT GTX Black/Deep Liche M

11.190,00 ден.
Шифра на производ: L41457100
 • 41⅓
  7.5
 • 42
  8
 • 42⅔
  8.5
 • 43⅓
  9
 • 45⅓
  10.5
v
 • За возрасни
 • Машки
 • Црна
 • Лице: Кожа, Синтетика Постава: Текстил Ѓон: Гума
 • Чизми
 • Планински Спортови
 • Salomon

Salomon Quest Element GTX

Машки чевли за планинарење кои нудат максимална удобност

Гумирани во пределот на прстите за дополнителна заштита

Одлично прилагодување и ублажување на секој чекор

Мека и дишлива постава за максимална удобност

Мембрана: GORE-TEX

Систем на врзување: Стандарден

Пад пета – прсти: 10mm

Тежина: 545 g

Salomon Quest Element GTX се квалитетни, лесни, издржливи и водоотпорни машки чевли, наменети за разновидни планински авантури. За самоуверено чекорење се грижи Advanced Chassis конструкцијата која нуди стабилност и заштита на различни терени. Располагаат со Contagrip ѓон за прилагодување на меки и тврди терени и Gore-Tex водоотпорна и дишлива мембрана како заштита од неповолни временски услови. Технологијата SensiFit овозможува потполно прилагодување на чевлите и спречува движење на стапалото во внатрешноста. За максимална удобност на тешки терени е имплементирана EnergyCell технологијата во средишниот дел на ѓонот и Ortholite влошка за намалување на притисокот врз стапалата.

 

Можеби ќе ви се допаднат
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.