fb_img
Salomon
i

Брендот Саломон потекнува од француските Алпи, основан во1947 година. Саломон е создаден со цел да ги помести границите на планинските спортови преку создавање на иновативна опрема што им овозможува на луѓето да спортуваат, да напредуваат и да се натпреваруваат во избрани спортови во природа. Компанијата произведува и продава опрема за зимски спортови и планинарење, опрема и облека за планинско трчање, дизајнирани специјално за сите овие дисциплини. Производите се развиваат и тестираат во посебен центар за дизајн во Анеси, Франција, каде што инжинерите, дизајнерите и спортистите работат заедно за да создадат иновативни решенија кои постојано го подобруваат искуството на отворено за оние кои спортуваат во природа.

Затвори

40%
 L41723000

Salomon ALPHACROSS 4 GTX Deep

4.690,00 ден. 7.890,00 ден.
или на 3 рати без камата по 1.563,00 ден. со
Шифра на производ: L41723000
  • 42
    8
v
  • За возрасни
  • Машки
  • Зелена
  • Лице: Текстил, Синтетика Постава: Текстил Ѓон: Гума
  • Патики-ниски
  • Планински Спортови
  • Salomon
Можеби ќе ви се допаднат
30%
Mckinley
4.290,00 ден.
6.190,00 ден.
18%
McKinley
2.990,00 ден.
3.690,00 ден.
18%
Mckinley
2.990,00 ден.
3.690,00 ден.
20%
Energetics
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
51%
Energetics
2.090,00 ден.
4.290,00 ден.
19%
Mckinley
4.490,00 ден.
5.590,00 ден.
20%
Salewa
8.390,00 ден.
10.490,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.