fb_img
Salomon
i

Брендот Саломон потекнува од француските Алпи, основан во1947 година. Саломон е создаден со цел да ги помести границите на планинските спортови преку создавање на иновативна опрема што им овозможува на луѓето да спортуваат, да напредуваат и да се натпреваруваат во избрани спортови во природа. Компанијата произведува и продава опрема за зимски спортови и планинарење, опрема и облека за планинско трчање, дизајнирани специјално за сите овие дисциплини. Производите се развиваат и тестираат во посебен центар за дизајн во Анеси, Франција, каде што инжинерите, дизајнерите и спортистите работат заедно за да создадат иновативни решенија кои постојано го подобруваат искуството на отворено за оние кои спортуваат во природа.

Затвори

 L41725200

Salomon ALPHACROSS 4 W Moonsc

6.590,00 ден.
Шифра на производ: L41725200
 • 36⅔
  4
 • 37⅓
  4.5
 • 38
  5
 • 38⅔
  5.5
 • 39⅓
  6
 • 40
  6.5
 • 41⅓
  7.5
v
 • За возрасни
 • Женски
 • Виолетова
 • Лице: Полиестер Постава: Полиестер Ѓон: Гума
 • Патики-ниски
 • Планински Спортови
 • Salomon
Можеби ќе ви се допаднат
40%
Energetics
2.190,00 ден.
3.690,00 ден.
21%
Mckinley
2.190,00 ден.
2.790,00 ден.
18%
Mckinley
2.990,00 ден.
3.690,00 ден.
29%
McKinley
2.590,00 ден.
3.690,00 ден.
30%
Energetics
2.790,00 ден.
3.990,00 ден.
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
5.890,00 ден.
7.390,00 ден.
30%
Salomon
3.890,00 ден.
5.590,00 ден.
29%
Salomon
4.790,00 ден.
6.790,00 ден.
29%
Salomon
5.690,00 ден.
8.090,00 ден.
19%
Regatta
4.090,00 ден.
5.090,00 ден.
19%
Regatta
4.090,00 ден.
5.090,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.